top of page

Ābeļu un ogu krūmu stādi

ZS “MUCENIEKI” Pirms ierašanās audzētavā, interesējošais sortiments jāprecizē

Āboli un ogas

Visjaunākās perspektīvās ābeļu šķirnes

Felicita

Agra ziemas. Augļi vidēji vai lieli, tumši sarkani, gludi. Garša saldskāba, harmoniska, augsts cukura un skābes saturs. Koks paliela auguma, kokskolā viegli zarojas, dārzā var atkailināties zaru pamatnes. Ražība augsta, regulāra. Izturīga pret kraupi (imūna), vēlu vāktiem augļiem var būt rūgtā puve. Laba ziemcietība.

Laila

Agra ziemas šķirne. Augļi palieli vai lieli, izlīdzināti, tumši sarkani, kokā noturīgi. Mīkstums sulīgs, saldskābs, garšīgs. Koks viegli veidojams, ražo mēreni ik gadus, ražas pieaug pakāpeniski. Izturība pret slimībām laba. Glabāšanās laba.

Lora

Ziemas šķirne, augļi stingri, koši sarkani ar dzeltenu pusīti, garšīgi, saldi. Labi glabājas.

Inta

Rudens – agra ziemas. Augļi palieli, koši sarkani ar dzeltenu pamatkrāsu, kraukšķīgi, saldi un sulīgi. Ātrražīga, ražo bagātīgi, bet pārgadus. Koks viegli veidojams. Kraupja izturība vidēja.

Pure Ametist (Ametists)

Agra ziemas. Augļi vidēji vai palieli, dzeltena pamatkrāsa, virskrāsa mālaini sarkana. Garša saldskāba ar salduma pārsvaru, ar īpatnēju karameļu piegaršu. Koks vidēja auguma, ražo labi, augļi maz jāretina. Slimībizturība laba, bet nereti uzbrūk laputis.

ZS “MUCENIEKI” piedāvā plašu klāstu saimniecībā audzētus augļu koku un krūmu stādus konteineros.

Visi ābeļu un ērkšķogu stādi tiek audzēti tikai konteineros (podos). Tādus stādām arī savos komercstādījumos, jo:

Augi vieglāk pārcieš pārstādīšanas stresu.

Tie uzreiz pēc iestādīšanas dārzā turpina augt, augšanu ne mirkli nepārtraucot.

Pēc stādu nopirkšanas nav nepieciešama to pagaidu pierakšana.

Līdz pastāvīgai stādīšanai dārzā – noliekam dārza malā un stādām, kad ir laiks un atbilstošs noskaņojums.

Stādīšana iespējama jebkurā laikā,

kad vien nav sasalusi augsne. Tātad daži darbinieki var apstādīt lielas platības. Mūsu ilggadējā pieredze rāda, ka vislabāk šādi augi ieaugas un dod strauju vainaga pieaugumu, stādot savlaicīgi – augustā un septembrī. Kailsakņu stādiem optimālais stādīšanas laiks ir ļoti īss – tikai 1–2 nedēļas pavasarī, kad bieži vien lauks vēl nemaz nav sagatavots, un tikpat rudenī (oktobrī), kad darba apstākļi vairs nemaz nav stādīšanai tik patīkami – dubļi, lietus, slapjš sniegs.

Jau pirmajā gadā pēc pārstādīšanas var iegūt 50–80 cm pieaugumus, tātad ražu par gadu ātrāk.

Sevišķi svarīgi tas ir komercdārzos, kur katrs ražas gads “atsaucas” mūsu maciņos. Kailsakņu stādiem nereti pirmais gads paiet, lai iesakņotos, izveidojot tikai 10–15 cm zariņus.

stādi
stādi
stādi
bottom of page