top of page

ZEMEŅU STĀDI

ZS “MUCENIEKI”

Agrās zemeņu šķirnes

Flair

Romina

Gariguette

Rumba

Vidēji agrās:

Sjurpriz oļimpiadi

Zemeņu šķirne ar vidēju ienākšanās laiku, ogas lielas, tumši sarkanas, sirdsveida, saldas, aromātiskas, vidēji stingras. Ziemcietīga, izcili augstražīga šķirne. Vairāk piemērota pašpatēriņam vai tiešajai tirdzniecībai, izcila saldēšanai un pārstrādei.

Renaissannce

Vācu selekcijas šķirne, kas ir izcili garšīga, ogas apaļīgi iegarenas, kauslapiņas vērstas uz augšu, augi veselīgi un ar labu izturību pret miltrasu un pelēko puvi. Diemžēl mazražīga.

Konia

Vācu selekcijas šķirne(Elsanta*Calea), kas ir vidēji agrīna ar ļoti garšīgām (ar meža zemeņu aromātu) koniskas formas ogām, izturīga pret sakņu slimībām un miltrasu.

Malling centenary

Angļu selekcijas jaunums(East Malling selekcijas centra 100 gadei par godu nosaukta). Nedaudz agrīnāka par Elsanta ar lielisku augļu kvalitāti un garšu, ļoti regulāru ogas formu, augstākais 1.klases ogu iznākums starp visām testētajām šķirnēm, ogas saglabā savu spīdumu un izskatu arī pēc uzglabāšanas, ogas stingrākas kā Elsantai, ļoti izskatīgas, lielākas kā Elsanta. Lapojums lielāks kā Elsanta. Vēl jāpārbauda Latvijas apstākļos, jo Anglijas klimatiskie apstākļi atšķiras no mūsējiem-bet skaidrs, ka selekcionāri savam centram par godu nenosauks viduvēju šķirni.

Vidēji vēlas šķirnes:

Sonata SONATA -

šķirne kļuvusi par standartu vidēji agrīno šķirņu grupā Eiropā (izveidota krustojot pazīstamās šķirnes Polka un Elsanta).Ogas intensīvi sarkanas, izlīdzinātas formas, šķirne izturīga karstā un sausā laikā, labi panes arī lietusgāzes. Ogu lielums pēc pirmā vākuma strauji nesamazinās, ir laba ziemcietība. Plaši tiek audzēta siltumnīcās ,jo ir ražīga, garšīga un labi tirgojama.

Polka

joprojām ļoti populāra šķirne savu garšas īpašību dēļ, ogas vidēji lielas, izlīdzinātas visu sezonu, lieliska garša, ogas sulīgas, intensīvi sarkanā krāsā, bagātīgi ražo. Joprojām plaši audzēta šķirne, kura pazīstama ar savu ogu labo garšu, bagātīgo ražu, augsto sala izturību. Laba arī pārstrādei.

Figaro

ogas lielas, gaišāk sarkanā krāsā un stingru struktūru. Augsts pirmās šķiras ogu procents. Ogas gari koniskas formas, garša-ļoti laba, labas transportēšanas īpašības, laba izturība pret miltrasu. Augi spēcīgi augoši, laba šķirne terminētajiem 60 dienu stādījumiem vasarā. Ogas lielākas kā Sonata un ļoti augstu vērtētas degustācijās, bet jāatrod piemēroti augsnes apstākļi, jo sevišķi vieglās smilts augsnēs ne vienmēr parāda savu potenciālu.

Asia

Ogas lielas, iegareni koniskas, dažkārt it kā sadalītas - ar iedobīti pa vidu, augsts 1.klases ogu iznākums, krāsa spilgti sarkana, tās saldas un aromātiskas, augstražīga šķirne. Salīdzinoši izturīga pret sakņu slimībām, bet ieņēmīga pret miltrasu.

Vēlas šķirnes:

Malvwina MALWINA

- ļoti vēls ražas ienākšanās laiks, kad pārējās šķirnes jau beigušas ražot. Ogas spīdīgi tumši sarkanas, lielas, kvalitatīvas. Spēcīgi augoša šķirne, bet nedrīkst pārmēslot ar slāpekļa mēslojumu, lai nesāktos pārāk veģetatīva augšana. Vidēji izturīga pret miltrasu.

Destiny DESTINY

Holandiešu selekcijas jaunā šķirne, kurai ir augsts 1.klases ogu iznākums, lapojums spēcīgi augošs un veselīgs, ogas-stingras, lielas, labi uzglabājamas.

Fenella FENELLA 

vēlīnā šķirne, kurai stingras, spīdīgas, spilgti sarkanas ogas ar labu garšu, ir ļoti izturīgas lietainos laika apstākļos un labi uzglabājamas.

bottom of page